Tradícia od roku 1996

plávanie kojencov a batoliat
pre detičky od 6 mesiacov do 2 rokov

Baby kurzy z technických príčin dlhodobo  pozastavené!

Privítame všetky informácie ohľadom bazénov vhodných pre plávanie bábätiekKošiciach.

O možnosti a podmienkach zapojenia sa do tohto programu Vás budeme informovať

Na tel.čísle:0905546312, 055/6233014

E-mail :  aquaskola@aquaskola.sk

Kurzu predchádza prednáška.

Na prednáške sa dozviete ako pripraviť dieťatko na ,, veľký “ bazén. Dieťatko následne pripravujete Vy pri bežnom kúpaní doma. Prednáška zahŕňa názorné video ukážky celého postupu prípravy ako aj všetky podrobnosti týkajúce sa priebehu kurzu ktoré Vám osobne vysvetlí vedúci kurzu. V cene prednášky je zahrnutý aj manuál postupnosti pri nácviku organizačné pokyny.

dieťatkom si doma nacvičíme celú ,,abecedu“  čiže prípravu od ktorej sa odvíja Baby kurz a tak rodičia ako aj detičky sa naučia základné zručnosti aby v nich mohli pokračovať už pod vedením vyučujúceho priamo na bazéne. Výhodou oproti iným metodikám výuky bez prednášky je to, že nezačíname od bodu nula a dieťatko zvláda oveľa ľahšie všetky prvky aplikované na Baby kurze.

Pojem plávanie s kojencom.

Najväčšou prednosťou kojeneckého plávania je veľmi hodnotný psychický a citový dopad tohoto cvičenia na všetkých členov rodiny, detičky majú z pohybu vo vode v blízkosti rodiča radosť a tešia sa na neho.

Pojem plávanie tu zahŕňa hru rodičov , rôzne cviky a ponáranie s  deťmi vo vode, kde sa deti učia základné plavecké zručnosti, ktoré musí zvládnuť každý, kto sa chce naučiť plávať.

V bazéne je s dieťatkom jeden z rodičov. Maximálny počet detískupine je 7.

Kurzu predchádza prednáška  ako pripraviť dieťatko na veľký bazén. Prednášku môžeme  absolvovať aj pred narodením dieťatka , keďže všetky informácie spojené s prípravou dieťatka doma môžeme využiť ihneď pri začatí bežného kúpania dieťatka , t.j. po odpadnutí pupočnej šnúry. Čím dlhšia je príprava tým ľahšie deti zvládajú pobyt vo vodezískavajú istotu. Minimálna príprava však trvá od 4 – 6 týždňov

Kurzu na bazéne sa môžu zúčastniť deti od 6.mesiacov. ( Hoci zákon umožňuje plávanie detičiek od  3. mesiacov a v špeciálnych vaniach aj skôr, kvôli budovaniu imunitného systému dieťatka a obranyschopnosti organizmu voči vonkajším vplyvom prostredia sa vek pod 6 mesiacov na bazéne neodporúča.)

Príprava na bazén môže začať doma súčastnekúpaním dieťatka.

Termíny prednášok  sa dozviete telefonicky , e-mailom , alebo osobneplaveckej AQUA škole. Prednáška sa koná približne raz za 5 týždňov a taká je aj frekvencia kurzov.

Detičky získajú cit pre vodu, naučia sa splývať na brušku, na chrbátiku, dýchať do vody, skákať, s úsmevom sa potápať i orientovať sa pod vodou v závislosti na veku a počte absolvovaných kurzov.

Deti sa taktiež postupne a nenásilne zvykajú na kolektív detí a ľudí okolo seba.

Vplyv plávania, cvičenia a otužovania na zdravie dieťaťa

Plávajúce deti v porovnaní s deťmi, ktoré neplávu, otužilejšie a zdravšie. Lepšie sa vyvíjajú po psychickej a  motorickej stránke - pohybovo zdatnejšie, bystrejšie, vnímavejšie. Lepšie spia a jedia, trpia menej bolesťami bruška.

V prípade ochorenia Vám lekcie neprepadnú a budú nahradené po dohodeinštruktoromnajbližšom možnom termíne.

Dôležité je však upozorniť, že kojenecké plávanie je prínosom len v náväznosti na dobrú základnú starostlivosť a zvyšuje sa všestranným pôsobením na rozvoj dieťaťa.

Na konci kurzu dostanú deti fotku  z ponárania pod vodou. A fotky na CD z ,,plávaniadetičiek.

Ilustračné obrázky :   1     2     3     4     5     6     7     8     9

Baby kurz

Upozornenie!

Z technických príčin je baby kurz dočasne zrušený vrátane prednášok až do odvolania.

Ďakujeme za pochopenie.